09122848106

نیاز به مشاوره دارید ؟

الکتروموتور چیست؟

الکتروموتور الکتروژن - تکفاز 2.2 کیلووات ساعت

آنچه در این مقاله خواهید خواند :

الکتروموتور چیست؟

در این قسمت از سری مطالب آموزشی و داسنتی وب سایت صنایع گیربکس پولادین پارت، قصد داریم تا شما را با الکتروموتور که به نوعی می توان گفت یکی از مهمترین و حیاتی ترین بخش های مرتبط با گیربکس صنعتی یا گیربکس ایرانی می باشد، آشنا کنیم. بی شک آن دسته از افرادی که با گیربکس صنعتی یا گیربکس ایرانی آشنا هستند، می دانند که الکتروموتور و گیربکس در کنار هم یک چرخه کامل را تشکیل می دهند و به نوعی نبود یکی از آنها باعث لنگ زدن کار است. شاید باید اینطور گفت که الکترو موتور جریان برق را به واسطه گیربکس به انرژی حرکتی تبدیل می کند و به بدین صورت نوار نقاله یا هرچیز دیگری توسط گیربکس صنعتی به حرکت در می آید.

الکتروموتورها انرژی الکتریسیته را به انرژی مکانیکی تبدیل می کنند. موتورهای الکتریکی موجود بنا به نیاز مشتریان : الکتروموتور بدنه آلومینیوم و الکتروموتورهای بدنه چدنی می باشند. دور الکتروموتور را با اصطلاح RMP نشان می دهند که این دور در الکتروموتور سه فاز و الکتروموتور تکفاز نوسان دارد. الکتروموتورها در حجم های مختلف ۷۵۰ و ۱۰۰۰ و ۱۵۰۰ و ۳۰۰۰ وجود دارند.

تعداد دور سیم پیچی در انواع الکتروموتورها بستگی به قدرت گردش الکتروموتور گیربکس صنعتی دارد یعنی هرچه میزان قدرت الکتروموتورها بیشتر باشد دور و تعداد سیم پیچی بیشتر می شود. دمای داخلی موتورالکتریکی را با علامت اختصاری IP نشان می دهند. در برخی نقاط که دمای هوای بالایی دارند مثل جنوب کشورمان معمولا از الکتروموتورهایی استفاده می کنند که عایق حرارتی بالایی دارند، یعنی تحمل دمای بالایی دارند. ولی در مناطق کوهستانی و سردسیر کشور معمولا از الکتروموتورهایی استفاده می کنند با درجه حرارتی کم و در اصطلاح بین المللی به عایق حرارتی در تمام الکتروموتورها از قبیل الکتروموتور عمودی، الکتروموتور شناور، الکتروپمپ، ژنراتور INSULATION می گویند.

پولادین پارت گیربکس صنعتی و گیربکس ایرانی را با ۱ سال گارانتی بی قید و شرط و تا ۱۰ سال خدمات پس از فروش به خریداران خود ارائه می کند.

شرکت های تولید کننده این نوع محصول در کیلو وات پایین در برخی موارد از سیم آلومینیوم برای سیم پیچی استفاده می کنند که هزینه کاهش می یابد و برای قالب بیرونی الکتروموتور گیربکس ایرانی از چدن و یا آلومینیوم. برای تبادل گرما پوسته آلومینیوم در نقاط گرمسیر کاربرد بیشتری دارد و پوسته چدن در مناطق سردسیر. اغلب الکتروموتور ها دوار هستند، اما در برخی موارد و بر اساس نیاز و کاربرد موتورخطی هم وجود دارد.

الکتروگیربکس چیست؟

در یک موتور دوار بخش متحرک چرخانه یا رتور به بخش ثابت یا استاتور متصل می شود. موتور شامل آهنربای الکتریکی است که روی یک قاب سیم پیچی شده قرار میگیرد. موتور الکتریکی گیربکس صنعتی انواع مختلفی دارد که به صورت کلی به دو بخش AC و DC نام می گیرد. در موتور های DC سرعت موتور وابسته به جریان است که علامت آن را با I و یا A آمپر می گویند.

معمولا سرعت توسط ولتاژ متغییر و یا عبور جریان و با استفاده از تپها در سیم پیچی موتور یا با داشتن یک منبع ولتاژ متغیر، کنترل می شود. به دلیل اینکه این نوع موتور در سرعت پایین می تواند گشتاور زیادی ایجاد کند، ایده کلی این است که وقتی یک ماده حامل جریان الکتریسیته تحت اثر یک میدان مغناطیسی قرار می گیرد، نیرویی بر روی آن ماده از سوی میدان اعمال می شود.

در آخر پیشنهاد می کنیم تا صفحه اینستاگرام ما را دنبال کرده و از آخرین محصولات تولیدی، طرح ها و تخفیف ها با خبر شوید!

اگر میخواهید در مورد صنایع گیربکس پولادین پارت، تولید کننده انواع گیربکس ایرانی، گیربکس صنعتی و گیربکس هلیکال بیشتر بدانید، به صفحه درباه ما مراجعه کنید!

اگر برای خرید گیربکس نیاز به مشاوره دارید یا قصد خرید گیربکس صنعتی به صورت مستقیم از پولادین پارت داشته و به دنبال قیمت گیربکس صنعتی هستید، می توانید به صفحه تماس با ما مراجعه کرده و راه های ارتباط را مطالعه کنید!

مقاله به پایان رسید - امیدواریم بر دانش شما افزوده باشیم
شاید دوست داشته باشید
گیربکس صنعتی

10 نکته طلایی در انتخاب موتور گیربکس صنعتی + قیمت گیربکس صنعتی | مشاوره خرید

گیربکس صنعتی

گیربکس صنعتی چیست و انواع آن کدام است ؟

گیربکس دور متغیر و مشخصات آن

گیربکس دور متغیر و مشخصات آن

گیربکس حلزونی و انواع آن

گیربکس حلزونی و انواع آن

گیربکس آویز یا گیربکس شافت موازی به همراه خصوصیات آن

گیربکس آویز یا گیربکس شافت موازی به همراه خصوصیات آن

همه چیز درباره ی گیربکس کرانویل پینیون یا شافت بغل

همه چیز درباره ی گیربکس کرانویل پینیون یا شافت بغل

گیربکس خورشیدی و انواع آن

گیربکس خورشیدی و انواع آن

6 عامل تاثیرگذار در کیفیت گیربکس صنعتی و گیربکس ایرانی

6 عامل تاثیرگذار در کیفیت گیربکس صنعتی و گیربکس ایرانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *