آموزشی, گیربکس صنعتی

روغنکاری چرخ دنده گیربکس صنعتی

روغنکاری چرخ دنده گیربکس صنعتی

چرخ دنده ها یکی از اجزای اصلی گیربکس ها محسوب می شوند که اگر در جای خود به درستی قرار نگیرند، نمی توانید از گیربکس صنعتی یا گیربکس هلیکال خود به خوبی استفاده کنید. بحث نگهداری از چرخدنده ها یکی از مباحث مهم در مورد گیربکس ها بوده و باید به آن دقت بالایی داشت. در این مقاله از سایت پولادین پارت قصد داریم تا شما را با روغن کاری گیربکس صنعتی بیشتر آشنا کنیم – در ادامه همراه ما باشید.

چرخدنده ها در شرایط مختلفى کار می کنند و به همین دلیل روش هاى روانکارى آنها نیز متفاوت اســت. در چرخدنده هاى غیر محصور (روباز) ماده روانکارى با روغندان یا روغنچکان و یا به صورت بارشــى بــه درون چرخدنده ها وارد میشــوند. تزریق ماده روانکارى به مقدار کم، ولى بــا فاصله زمانى کوتاه بهتر از ایــن اســت که ماده روانکارى با حجم زیــاد در فاصله هاى زمانى طولانى به چرخدنده ها تزریق شود. اگر چرخدنده گیربکس صنعتی با آب یا اسید در تماس باشند، باید از یک نوع ماده روانکارى چسبناک (چسبنده به فلز) استفاده شود.

چرخدنده زمانى کــه چرخدنده ها در یک محفظه بســته کار میکنند، معمولا بزرگتر در داخل روغن فرو میرود و روغن را به ســطوح دندانه ها مى رساند. در بعضى موارد با استفاده از یک فواره روغن سطوح دندانه هاى چرخدنده هاى محصور، روغنکاری یا روانکارى می شــوند. در مواقعى که فشار تماس خیلى زیاد است، از مواد روانکارى پرفشار استفاده می کنند. بدین وسیله از گسیختگی ماده روانکارى و در نتیجه از ایجاد تماس فلزى میان قطعات جلوگیرى به عمل می آید. جدول زیر روغنکاری مناسب چرخدنده هاى پیشانى را نمایش می دهد و همانطور که در این جدول دیده میشــود، سرعت محیطى یکى از مهمترین عامل هاى انتخاب نوع روغنکاری اســت.

البته عوامل دیگرى نظیر مقدار بار و صافى سطوح پهلوى دندانه ها نیز در انتخاب نوع و مواد روغنکاری مؤثر هستند. در چرخدنده هــاى مخروطــى و چرخدنده هاى مارپیچى بــا محورهاى متنافر و چرخ حلــزون، علاوه بر روش هاى ذکر شــده در جدول، بهره گیری از سیســتم روانکارى پرفشار برترى خواهد داشت.

روغنکاری چرخ دنده گیربکس صنعتی

این مقاله ادامه دارد و در آینده از شکل کاربرد چرخدنده گیربکس صنعتی برای شما صحبت خواهیم کرد.

در آخر پیشنهاد می کنیم تا صفحه اینستاگرام ما را دنبال کرده و از آخرین کارها و طرح ها و تخفیف ها با خبر شوید!

اگر میخواهید در مورد صنایع گیربکس پولادین پارت، تولید کننده انواع گیربکس ایرانی، گیربکس صنعتی و گیربکس هلیکال بیشتر بدانید، به صفحه درباه ما مراجعه کنید!

اگر برای خرید گیربکس صنعتی، هلیکال یا ایرانی نیاز به مشاوره دارید یا قصد خرید به صورت مستقیم از پولادین پارت داشته و به دنبال قیمت گیربکس صنعتی هستید، می توانید به صفحه تماس با ما مراجعه کرده و راه های ارتباط را مطالعه کنید!

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *