09122848106

نیاز به مشاوره دارید ؟

گام نخست شرکت پولادین پارت در سال 1378 برداشته شد؛ آنجا که به عنوان فروشنده الکتروموتور، گیربکس، پمپ و سایر ماشین­ آلات صنعتی و کشاورزی در فروشگاه کوچک خود در خیابان سعدی تهران به صورت یک کسب و کار خانوادگی آغاز کردیم. یکی از اقلام پر تقاضا، گیربکس­ های ایرانی کپی شده از گیربکس VEM  آلمان بود که فقدان دانش فنی کافی در ساخت آن، سبب سطح نازل کیفی و کمّی – طول عمر- آن شده بود. وانگهی عدم امکانات کافی کارگاه­های کوچک سازنده آن، فرایند تحویل کالا را نیز بسیار طولانی می­نمود؛ به طوری که وقتی برای اخذ نمایندگی فروش یکی از این کارگاه­ها با سرآمدان این صنف مشورت کردیم، پاسخی تامل برانگیز شنیدیم:

«اگر گیربکس ایرانی بفروشی باید از مردم عذرخواهی کنی»

اما به رغم این هشدار و تحذیرها، با بررسی دقیق و مشاوره با استادان فنی دانشگاهی و تجربی، دریافتیم که می‌توانیم مشکلات فنی این گیربکس را برطرف نموده، کیفیت آن را ارتقا دهیم. با علم به این واقعیت، به جای اخذ نمایندگی، در سال 1383 با اجاره یک کارگاه کوچک به صورت مشارکتی، با عزمی راسخ اولین گام عملی را برای تولید گیربکس ارتقا یافته برداشتیم.

در سال 1393 کارخانه مستقل و حرفه‌ای ساخت گیربکس را به نام صنایع گیربکس پولادین پارت به بهره ­برداری رساندیم. در سال 1395 تقریباً تمامی ماشین­ آلات دستی و سنتی شرکت جای خود را به ماشین­ آلات CNC و اتوماتیک داد و در بخش نیروی انسانی نیز، با جذب مهندسان جوان و با انگیزه در طراحی، ماشین­کاری، مونتاژ و فروش در کنار استادکاران تجربی، کار در سطح علمی­ تر، پیشرفته­ تر و گسترده­ تر آغاز شد و گیربکس­ های جدیدتر و به‌روزتر؛ مثل گیربکس ­های طرح SEW و سایر گیربکس­ های مورد نیاز بازار از جمله گیربکس صنعتی، گیربکس هلیکال و شافت مستقیم به سبد محصولات شرکت اضافه شدند. تغییرات ایجاد شده در دانش مدیریتی، تولید و فروش، تحول چشمگیری در افزایش کیفیت، کاهش هزینه تولید، درک نیاز مشتری و سرعت تحویل به مصرف­ کننده، به وجود آورد.

شرکت صنایع گیربکس پولادین پارت، اکنون با رفع مشکلات یاد شده و اصلاح ایرادات طراحی گیربکس آلمانی، یکی از چند برند برتر کشور در زمینه ساخت گیربکس به شمار می‌­آید که نه تنها توان تأمین حجم قابل توجهی از نیازهای داخلی را دارد، بلکه از پتانسیل صادراتی نیز برخوردار است. اکنون تجربه بیش از بیست سال حضور در این صنعت و مواجهه موفقیت ­آمیز با دشواری ­های آن و فراز و نشیب­ های بسیارش، و نیز تلاش برای ارائه محصولی با کیفیت و خدمتی ارزنده به کشور عزیزمان، باعث تثبیت این باور در ذهن ما شده است که دانش، پشتکار، ایمان و توکل به خدا، عوامل موفقیت است. امید که مسیر پیش رو، هموارتر از راه طی­ شده باشد.

پخش ویدیو